Przejdź do treści

Kolędowe podsumowanie projektu asystentury w Dąbrowie Górniczej

Dziś w Pałacu Kultury Zagłębia miało miejsce przedświąteczne spotkanie integracyjne pod hasłem „Hej kolęda, kolęda!”. Inicjatorami i organizatorami przedsięwzięcia byli Łukasz Baruch i Ewa Pieczykolan. Wydarzenie stanowiło podsumowanie realizowanego w Dąbrowie Górniczej projektu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022.

W spotkaniu, którego oprawę muzyczną zapewnili Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami i ich asystenci z wyżej wymienionego projektu. W rolę DJ-a wcieliła się Justyna Margielewska. Oprócz uczty duchowej Fundacja „Wygrajmy Razem” zapewniła gościom słodki poczęstunek, a Ewa Pieczykolan ufundowała mikołajkowe upominki.

W radosnym i świątecznym nastroju kończy się kolejna edycja projektu, który jest tak bardzo potrzebny w naszym mieście. Dzięki wsparciu asystentów, osoby z różnymi niepełnosprawnościami mają dużo większą możliwość uczestnictwa w życiu społecznym, a ich rodziny uzyskują pomoc w opiece nad swoimi bliskimi.

Dziękujemy władzom miasta Dąbrowy Górniczej za wdrożenie programu asystentury w mieście, a także Spółdzielni Socjalnej „Jasne, że zmiana” za realizację projektu. Wielkie dzięki dla Ewy Pieczykolan i asystentów za zaangażowanie i wielkie serce wkładane co dzień w pomoc podopiecznym. Na koniec chcemy podziękować Dyrekcji Pałacu Kultury Zagłębia i pracownikom Centrum Aktywności Obywatelskiej za wsparcie w organizacji spotkania.

Zaproszenie do wspólnej zabawy - Ewa ma mikrofon
Spotkanie kolędowe w PKZ