Przejdź do treści

Kasieńkowe bajanie – kolejne spotkanie

Nasza artystka Katarzyna Nowak po raz kolejny przyjechała do Dąbrowy Górniczej, aby poprowadzić baśnioterapeutyczne spotkanie z najmłodszymi w ramach „Warsztatów Wrażliwości”. Miało to miejsce w ostatni dzień września 2015 w siedzibie jednego z organizatorów – Szkoły Podstawowej nr 11. Tym razem audycja muzyczna miała przede wszystkim wymiar edukacyjny, rzecz jasna na wesoło.

Opowiedziana i zaśpiewana przez Katarzynę Nowak bajka muzyczna „Dzieci Pana Astronima” miała za zadanie wyjaśnić nie tylko to, kim był Mikołaj Kopernik, ale także w sposób atrakcyjny przybliżyć młodej publiczności wiedzę o Układzie Słonecznym. Tak jak w poprzednim wystąpieniu artystki z Wrocławia nie mogło zabraknąć skocznych piosenek. Tym razem było coś o smakołykach, zwierzątkach i gwiazdach, które swoimi konstelacjami tworzą zoo.

Katarzyna Nowak wspominała, że tego gwiezdnego ogrodu zoologicznego nie można kupić za żadne pieniądze, zatem zdobywana z zapałem wiedza przez Teleskopkę i Teleskopka, czyli dzieci tytułowego pana Astronoma jest bezcenna. W finałowej scenie tej magicznej baśni mali bohaterowie udają się rakietą w kosmos, co miało podkreślić ich upór w chęci spełniania marzeń. Warto podkreślić, że kluczem do nabywania nowych umiejętności przez bohaterów była ich ciekawość i kreatywność, towarzysząca ich zabawom, a więc i wskazanie, że nauka wcale nie musi być nudna i trudna!

Odbiorcami opowieści o Teleskopce i Teleskopku byli uczniowie szkoły Podstawowej nr 11, podopieczni Fundacji „Godne Życie” oraz wychowankowie Zespołu Opiekuńczo – Wychowawczego nr 2 w Sosnowcu.

Organizatorami audycji muzycznej było Stowarzyszenie „Dar Serca”, Fundacja „Wygrajmy Razem”, Fundacja „Godne Życie” i szkoła Podstawowa nr 11. 

Katarzyna Nowak:

IMG_0437

Kwiaty dla artystki:

IMG_0441

Zdjęcie grupowe:

IMG_0449