Przejdź do treści

Karolina Żelichowska – jurorem konkursu recytatorskiego w dąbrowskim SOSW

Już po raz szósty w dąbrowskim Ośrodku dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych, zorganizowano Integracyjny Konkurs Recytatorski z okazji 250 rocznicy powstania sceny narodowej pod hasłem „Niezapomniane monologi i sceniczne wyznania liryczne”. Fundacja „Wygrajmy Razem” wsparła finansowo realizację tego konkursu, mającego na celu prezentacje scenicznych talentów osób niepełnosprawnych.

W tym roku uczniowie szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych z Dąbrowy Górniczej i okolic, mieli za zadanie przygotować niezapomniane, sceniczne monologi.

W ten sposób na scenie ośrodka pojawiły się takie postacie jak: Telimena, Orfeusz, Makbet, Hamlet, Dziady, Zosia, a nawet Ślązacy w ludowych strojach!

Ze względu na to, że Łukasz Baruch, dotychczas zasiadający w gronie jurorów konkursu, koncertuje na Islandii, godnie zastąpiła go posiadająca wielkie doświadczenie sceniczne, Wiceprezes Fundacji „Wygrajmy Razem” – Karolina Żelichowska.

W jury znaleźli się także redaktor magazynu i portalu Nasze Sprawy poświęconemu osobom niepełnosprawnym – Pani Iwona Kucharska, polonistka i pedagog z dąbrowskiego SOSW oraz Pani Katarzyna Rogowicz również polonista tyflopedagog z tego ośrodka.

– Nie spodziewałam się tak wysokiego poziomu. Obawiałam się jednolitych występów. Jednak uczestnicy nie zawiedli. W ocenie jako jurorzy byliśmy zgodni. Obok znanych postaci z teatralnej sceny, nie zabrakło nawet gwary, a to przecież trudna sztuka do opanowania. I to też braliśmy pod uwagę. – opowiadała Karolina Żelichowska.

Nagrodzeni to między innymi: w kategorii szkół gimnazjalnych Marcin Gaura, a w kategorii ponadgimnazjalnej Bartłmiej Urbańczyk. Gratulujemy! 

Jury:

jury1

Plakat:

jury2

Zapowiedzi artystów: 

jury3

Występy, a następnie obrady jury: 

jury4
jury5
jury6
jury7
jury8
jury9
jury10