Przejdź do treści

Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch z fundacji „Wygrajmy Razem” wystąpili podczas Gali „LODOŁAMACZE 2014”

23.09.2014 dwójka dąbrowskich pasjonatów muzyki i założycieli działającej na rzecz osób niepełnosprawnych fundacji „Wygrajmy Razem” zaśpiewała podczas uroczystości wręczenia nagród „LODOŁAMACZE 2014” odbywającej się w chorzowskim Centrum Kultury.

To już IX finał konkursu zainicjowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, podczas którego pracodawcy zatrudniający osoby z różnymi dysfunkcjami zostają uhonorowani prestiżowymi nagrodami, jako te podmioty, które wychodzą naprzeciw niepełnosprawnym. Nagrody przyznawane są w kategoriach: Otwarty rynek pracy, Zakład Pracy chronionej, Instytucja. Kapituła konkursu przyznaje również dla wyjątkowo zasłużonych statuetki Super Lodołamacza i Lodołamacza Specjalnego.

Ambasadorami tegorocznej Gali byli znani muzycy – bracia Golec.

Karolina i Łukasz z ochotą przyjęli zaproszenie POPON, aby społecznie zaśpiewać na zakończenie uroczystości, popierając tym samym ideę nagradzania firm i instytucji aktywizujących zawodowo ludzi z niepełnosprawnościami. Założyciele dąbrowskiej fundacji sami są bowiem dotknięci dysfunkcją wzroku i mają świadomość, jak ogromnie ważne dla ich rehabilitacji i poczucia własnej wartości jest posiadanie pracy. Baruch i Żelichowska sami starają się po przez działania swej organizacji aktywizować zawodowo artystów niepełnosprawnych w realizowane projekty. Od maja tego roku stworzyli dla siebie w fundacji stanowiska pracy i planują przyjęcie kolejnych pracowników.

Występ dwójki przyjaciół w chorzowskim Centrum Kultury zakończony stworzoną przez artystów niepełnosprawnych piosenką pt. „Życie jest piękne” został przyjęty gromkimi brawami i zaowocował propozycjami kolejnych recitali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Karolina w przepięknie zaaranżowanym prez Grześka Dowgiałło utworze Over the Rainbow.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Łukasz Baruch śpiewający piosenkę Niebo do wynajęcia Roberta Kasprzyckiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Zarząd fundacji Wygrajmy Razem śpiewa o tym, że ŻYCIE JEST PIĘKNE

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Łukasz i Karolina z braćmi Golec – Ambasadorami Gali LODOŁAMACZE 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Między nami artystami – pogaduchy z braćmi Golec.