Przejdź do treści

Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch razem na podium

 W minioną sobotę (24.10.) w miejscowości Turek (województwo wielkopolskie) odbył się 22 Festiwal Twórczości Niewidomych i Słabo Widzących „Widzieć inaczej”. Do Turku z całego kraju zjechali soliści i grupy wokalne, aby wspólnie cieszyć się radością obcowania z muzyką, a przy okazji powalczyć o nagrodę główną ufundowaną przez Burmistrza miasta.

Wśród prezentujących swoje umiejętności artystów znalazła się dwójka dąbrowskich wokalistów i założycieli Fundacji „Wygrajmy Razem”. Oprócz Łukasza i Karoliny na scenie swoje umiejętności zaprezentowało 23 uczestników i 2 zespoły wokalno – instrumentalne. Poziom konkursu był jak co roku wysoki i jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. Fortuna jednak tym razem okazała się przychylna dla dwójki wokalistów z Dąbrowy Górniczej. Karolina Żelichowska wywalczyła III miejsce, natomiast Łukasz Baruch został laureatem Grand Prix i zdobył nagrodę główną Burmistrza Turku.

Dla duetu dąbrowskich społeczników i artystów udział w tego typu przedsięwzięciach to nie tylko szansa na rozwój i sprawdzenie swych umiejętności. Konkursy takie dają także możliwość poznawania innych, uzdolnionych wokalistów, których potem (dzięki zaproszeniu Karoliny i Łukasza) może w projektach Fundacji „Wygrajmy Razem” słuchać i podziwiać dąbrowska publiczność.

Taką artystką jest między innymi Aleksandra Gudacz z Krakowa, która na opisywanym festiwalu zajęła II miejsce. Ola bowiem będzie jedną z wokalistek tegorocznego koncertu pod nazwą „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, który odbędzie się 12 grudnia w Pałacu Kultury Zagłębia. 

Występ Karoliny Żelichowskiej 

Karolina1

Występ Łukasza Barucha 

lukasz1

Łukasz i Karolina z dyplomami 

karolina2

Zarząd Fundacji z Aleksandrą Gudacz z Krakowa

karolina3