Przejdź do treści

KAROLINA I ŁUKASZ ZAŚPIEWALI NA OTWARCIU WYSTAWY.

5 kwietnia 2012 w dąbrowskim Muzeum Miejskim „Sztygarka” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych pt „UCZĘ SIĘ CIEBIE CZŁOWIEKU” Autorami dzieł zgromadzonych w muzealnych salach są podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” działającego przy dąbrowskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”. Wernisaż zgromadził mnóstwo gości chętnych do obejrzenia efektów dziewięcioletniej pracy artystów z dąbrowskiego WTZ. Oprócz okolicznościowych przemówień nie zabrakło także muzycznego akcentu w postaci mini recitalu Łukasza Barucha, Karoliny Żelichowskiej oraz ich wspólnego kolegi z dąbrowskiego klubu Helikon – Dawida Sobierajskiego.

Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” już w ubiegłym roku nawiązała współpracę z WTZ „Otwarte Serca”. Jej efektem była wystawa prac podopiecznych placówki podczas naszego grudniowego koncertu – mówi Łukasz Baruch – chętnie przyjęliśmy zaproszenie na otwarcie ekspozycji w „Sztygarce”, tym bardziej, że obie nasze organizacje łączy wspólny cel jakim jest pomoc osobom niepełnosprawnym w promowaniu ich twórczości.
Dla mnie – mówi Karolina Żelichowska – współpraca naszej fundacji z dąbrowskim WTZ ma szczególne znaczenie, ponieważ przez niemal półtora roku pracowałam jako wolontariuszka w tej placówce i znam wielu jej pracowników i podopiecznych. Na nasz występ wybraliśmy trzy utwory. Ja zaśpiewałam utwór Anny Marii Jopek „Ale jestem”. Następnie w pięknej piosence Krzysztofa Kiliańskiego i Kayah pt „Prócz Ciebie nic” towarzyszył mi Dawid Sobierajski. Na koniec Łukasz zaśpiewał utwór Roberta Kasprzyckiego pt „Niebo do wynajęcia”. Nasz koncercik spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem za co dziękujemy. W naszej galerii kilka zdjęć. Więcej o wystawie możecie się dowiedzieć odwiedzając stronę internetową WTZ „Otwarte Serca” i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Najlepiej jednak odwiedzić wystawę osobiście. Zapraszamy!