Przejdź do treści

KAROLINA I ŁUKASZ NA KONCERCIE FUNDACJI „PONAD PRZECIĘTNI”

22 lutego w niewielkiej, ale uroczej miejscowości o nazwie Sztum (niedaleko Malborka) odbył się koncert inaugurujący działalność Fundacji Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie „Ponad Przeciętni”. Organizacja ta została założona 17 stycznia 2012 przez pełnego energii pasjonata muzyki – Piotra Szałwińskiego.

Głównym założeniem fundacji jest działalność kulturalno – oświatowo – zdrowotna w zakresie wspierania kariery zawodowej osób niepełnosprawnych (w tym z zaburzeniami psychicznymi), oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Ponad to fundacja zamierza otaczać swoich podopiecznych pomocą zdrowotną, materialną i prawną, jak również wspierać i promować artystów utalentowanych w różnych dziedzinach sztuki.

Kiedy Piotrek zadzwonił do nas z zaproszeniem na koncert swojej organizacji bardzo się z Karoliną ucieszyliśmy – wspomina Łukasz Baruch – okazało się, że poznaliśmy się w 2010 roku podczas eliminacji półfinałowych do Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”. Piotrek podobnie jak my jest wielkim pasjonatem muzyki, obdarzonym świetnym głosem. To fajnie, że również on zdecydował się na tak poważny krok jakim jest założenie fundacji. Oboje z Karoliną wiemy, że jest to wyzwanie i ciężka praca, która jednak daje ogromną satysfakcję, możliwość własnego rozwoju i radość z pomagania innym.

Podczas koncertu, który odbył się w Domu Kultury w Sztumie wykonaliśmy oboje z Karoliną repertuar rozrywkowy, tak, aby publiczność mogła bawić się i śpiewać razem z nami. Oprócz nas w przedsięwzięciu wzięła udział młoda, niezwykle utalentowana Milena Wiśniewska z Malborka (koleżanka z Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”), a także (rzecz jasna) Prezes – Piotr Szałwiński, który stworzył na scenie prawdziwe show. Wszyscy bawiliśmy się świetnie! Ponadto nasz nowy kolega przygotował karaoke z nagrodami dla najmłodszych członków publiczności.

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Cieszymy się, ponieważ nasze fundacje mają podobne profile działalności, a nas łączy wspólna pasja. Dlatego mamy nadzieję, że mimo, iż Dąbrowę Górniczą i Sztum dzieli kilkaset kilometrów będziemy mogli w przyszłości nawiązać współpracę i zrobić coś wspólnie. Bardzo dziękujemy Piotrkowi za zaproszenie, wspaniałą opiekę i klimat, który stworzył. Życzymy wielu sukcesów fundacji!

Zdjęcia z koncertu znajdziecie w naszej galerii, a wszystkich zainteresowanych działalnością naszych nowych przyjaciół zapraszamy na stronę: www.ponadprzecietni.org.pl