Przejdź do treści

Justyny Margielewskiej warsztaty z animacji

Fundacja „Wygrajmy Razem” chętnie bierze udział w rożnych akcjach charytatywnych, dzięki którym artyści związani z tą organizacją, dzielą się z innymi swymi pasjami (nie tylko muzycznymi). Tak dla odmiany, pracująca od listopada 2014, słabo widząca graficzka Justyna Margielewska zajęła się kreowaniem warsztatów plastycznych z zakresu rysunku, scenariusza komiksowego i animacji.

15.05 w godzinach popołudniowych, odbyły się komiksowe warsztaty wspomnianej artystki. W ramach tego spotkania ze sztuką plastyczną, dzieci i młodzież ze świetlicy „U św. Faustyny” (Mysłowice, parafia św. Krzyża), wspólnie tworzyli opowiadanie na podstawie którego później powstawały ilustracje zwane scenopisami. Każdy z rysunków tworzył graficzny zarys scenariusza, który był potem omawiany przez uczestników zabawy.

Poza tym, wszyscy uczniowie i uczennice rysowali zabawne postacie, metodą „krok po kroku” (artystka pokazywała jak łatwo narysować ludzkich i zwierzęcych bohaterów za pomocą kilku linii), a także oglądali animacje Justyny „Justy” Margielewskiej.

Informacje o autorce: Justyna „Justa” Margielewska, dziennikarka, kulturoznawczyni, arteterapeutka (absolwentka WSH w Sosnowcu, UŚ w Katowicach, AHE w Łodzi). Rysowniczka zajmuje się pisaniem scenariuszy i opowiadań, tworzy animacje i komiksy, prowadzi stronę www o kulturze ABC ARTE.

Justyna  Margielewska opowiada uczestnikom o tym czym jest scenariusz:

5. Justa opowiada o tym, czym jest scenariusz

Uczestnicy warsztatów rozrysowują  scenki ze swojego opowiadania (scenariusza):

1. Praca nad obrazkammi

Prace dzieci i szkice z animacji Justy:

2. Prce uczestników i szkice oraz ilustracje od Justy

Nadszedł czas na opowiadanie o swoich projektach:

4. Czas na opowiadanie, o swoich projektach

Justa przy tablicy, rysuje postać buldoga Pana Szczeka 

7. Justa rysuje buldoga Pana Szczeka

Przykładowa scenka z animacji Justy

KLATKA 41