Przejdź do treści

Jedyny taki konkurs w Polsce

W niedzielę 8.10.2023 o godz. 16.30 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia będzie miał miejsce jedyny i niepowtarzalny w skali całego kraju konkurs. Finaliści IV Ogólnopolskiego Przeglądu Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” zaśpiewają w całkowitym mroku, uzbrojeni jedynie w swój głos. To niecodzienne wydarzenie kulturalne zostało wymyślone przez Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” i jest realizowane wspólnie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej oraz w partnerstwie z dąbrowskim Warsztatem Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca”.

W ubiegłym miesiącu odbył się półfinał przeglądu, w którym uczestników oceniali wybitni przedstawiciele artystycznego środowiska osób niewidomych. Teraz szóstka, która zakwalifikowała się do finału konkurować będzie o nagrody finansowe, których pula wynosi 5300 zł.

Młodych wokalistów oceni trójka jurorów: krakowski artysta z „Piwnicy pod Baranami” Jacek Wójcicki (przewodniczący), jak również wokaliści współpracujący z Fundacją „Wygrajmy Razem” Iwona Zięba z Krakowa i Michał Ziomek z Olkusza.

Gościem specjalnymi wydarzenia, który zaśpiewa dla publiczności w trakcie obrad jury będzie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Anna Wereszczyńska.

Imprezę poprowadzi dziennikarka Radia Katowice, Beata Tomanek wraz z prezesem Fundacji „Wygrajmy Razem”, Łukaszem Baruchem.

Przegląd Wokalnych Talentów „Muzyka – Wyobraźnia – Ciemność” jest współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza i ze środków PFRON oraz wsparty finansowo przez firmę SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o. Patronat honorowy nad imprezą roztoczył Prezydent Dąbrowy Górniczej – Pan Marcin Bazylak, a magazyn i portal www „Nasze Sprawy” został patronem medialnym imprezy.

W trakcie koncertu finałowego IV Przeglądu MWC zostanie przeprowadzona dobrowolna zbiórka publiczna na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” numer: 2023/1974/OR.

Plakat promujacy wydarzenie
Koncert w ciemności