Jaka to melodia? dla Fundacji Wygrajmy Razem

Od wielu już lat popularne teleturnieje realizowane w największych stacjach telewizyjnych (TVP, TVN, Polsat) emitują co jakiś czas odcinki specjalne, w których biorą udział gwiazdy show biznesu, a wygrana przekazywana jest na cel charytatywny.

W minioną sobotę (10.10.2020) widzowie TVP1 mogli obejrzeć odcinek specjalny znanego od ponad 20 lat programu muzycznego pod tytułem „Jaka to melodia?”. Tym razem o nagrodę finansową walczyła trójka znakomitych artystów: piosenkarka – Danuta Błażejczyk, aktorka – Bożena Dykiel i wokalista – Krzysztof „Kasa” Kasowski.

Danuta Błażejczyk i inni artyści w studio programu.
Ujęcie z programu – zaproszeni artyści przekazują nagrodę dla naszej Fundacji “Wygrajmy Razem”

Rundę finałową brawurowo rozegrała Danuta Błażejczyk zgarniając główną wygraną. Do tej nagrody dołączyły także zdobyte pieniążki od Bożeny Dykiel i „Kasy” dając ogólną kwotę 14320 złotych. Pani Błażejczyk prawem zwycięscy zdecydowała (za zgodą swych konkurentów), o przekazaniu całej nagrody finansowej na rzecz naszej Fundacji „Wygrajmy Razem”.

Fotografia grupowa z koncertu Wygrajmy Razem Mimo Wszystko 2012 z Danutą Błażejczyk
Fotografia z piosenkarką Danutą Błażejczyk i z artystami Fundacji “Wygrajmy Razem”

Decyzja piosenkarki nie była dziełem przypadku. Pani Danuta zna bowiem naszą organizację od 8 lat. Występowała w Dąbrowie Górniczej jako gwiazda koncertu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” (cykliczny projekt Fundacji „Wygrajmy Razem”), uczyła także emisji głosu podczas warsztatów wokalnych, które organizowaliśmy w partnerstwie z warszawską Fundacją „Przyjaciele”. Pieniądze z wygranej zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji „Wygrajmy Razem” i stanowią wspaniały prezent dla naszej organizacji, z okazji 10 – lat naszej działalności.