Przejdź do treści

Jak powstawała nowa płyta zespołu MEZALIANS ART…

Fundacja „Wygrajmy Razem” wydała nowa płytę zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Snuj się piosenko!”. Kilka dni temu, Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem” otrzymał od kuriera przesyłkę z nową płytą fundacyjnego zespołu MEZALIANS ART pod tytułem „Snuj się piosenko!”.

Prace nad najnowszym krążkiem wokalistów współpracujących z Fundacją „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej trwały ponad rok, ale wreszcie udało się. Powstała płyta pod tytułem „Snuj się piosenko!” zawierająca 12 zupełnie nowych utworów skierowanych głównie do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Do współpracy przy realizacji albumu dąbrowska organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej zaprosiła Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej z Dąbrowy Górniczej. W nagraniach piosenek uczestniczyły dzieciaki z MOPT pod kierownictwem instruktora – Dariusza Szewdy, jak również grupa wokalna MEZALIANS ART w składzie: Łukasz Baruch, Monika Czerczak, Grzegorz Dowgiałło, Katarzyna Nowak, Iwona Zięba, Karolina Żelichowska.

Artyści i dzieci z MOPT

Praca nad krążkiem realizowana była jednocześnie w dwóch studiach muzycznych: w Dąbrowie Górniczej i Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska mieszka bowiem i pracuje Krzysztof Żesławki – autor muzyki do piosenek i większości tekstów na płycie „Snuj się piosenko!”. Żesławski zaaranżował także instrumentalnie utwory i dokonał masteringu.

Album „Snuj się piosenko!” to znakomita propozycja dla najmłodszych. Wszystkie piosenki są melodyjne, mają łatwe do zapamiętania teksty i wpadają w ucho. Ich tematyka jest niezwykle różnorodna. Możemy znaleźć piosenki na każdą porę roku, jak również utwory tematyczne o zwierzętach, czy przepiękną kompozycję dla mamy.

Kolorową i atrakcyjną dla dzieci szatę graficzną zaprojektowała Justyna Margielewska (pracownik Fundacji „Wygrajmy Razem”).

Projekt zrealizowania płyty był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Gminy Dąbrowa Górnicza. Krążek pod tytułem „Snuj się piosenko!” nie będzie przeznaczony do sprzedażny, ale stanowi znakomity gadżet promujący umiejętności artystyczne ludzi z niepełnosprawnościami i dąbrowskiej młodzieży. Album będzie także pomocą dydaktyczną w realizowanym przez Fundację „Wygrajmy Razem” programie edukacyjnym „Miej Obraz Osoby Niewidomej”. Piosenki z płyty będą śpiewane przez artystów Fundacji wspólnie z dąbrowskimi przedszkolakami i uczniami podczas zajęć muzycznych w ramach wyżej wymienionego projektu.

Wszystkie 12 piosenek z płyty „Snuj się piosenko!” można również posłuchać na oficjalnym kanale You Tube Fundacji „Wygrajmy Razem”