Przejdź do treści

IV Przegląd „Dotyk Dźwięku”

Ruszyły przygotowania do IV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki dla osób niewidomych i słabo widzących „Dotyk Dźwięku”. Przedsięwzięcie to jest organizowane w ramach „Dni Dąbrowy Górniczej” od 2008 roku. Jego pomysłodawcami są Łukasz Baruch oraz Małgorzata Gębczyńska (pracownik Pałacu Kultury Zagłebia).

„Ten przegląd, to spełnienie moich marzeń” – mówi Łukasz Baruch – w 2007 roku po udziale III edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki otworzyło się przede mną wiele możliwości. Wspólnie z innymi uczestnikami Zaczarowanej zacząłem brać udział w wielu projektach artystycznych i koncertach. Urzekły mnie talent i wrażliwość moich przyjaciół. Wtedy w mojej głowie zaczął kiełkować pomysł, aby również w Dąbrowie Górniczej zorganizować jakiś fajny koncert, dzięki któremu moglibyśmy się spotkać i wspólnie zaśpiewać dla Dąbrowskiej publiczności. Idea ta spotkała się z poparciem dyrekcji Pałacu Kultury Zagłębia i Urzędu Miejskiego. Udało się zaprosić do współpracy profesjonalny zespół muzyczny „Giga Drum” z Gorzowa Wielkopolskiego. Do organizacji projektu ochoczo przystąpił Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących w DG. Pani dyrektor zgodziła się zapewnić uczestnikom i ich opiekunom nocleg, wyżywienie i transport.

…I udało się!!! Osiągnęliśmy sukces, a inicjatywa spodobała się władzom miasta na tyle, że zdecydowano o jej kontynuacji w kolejnych latach. W trzech poprzednich edycjach Przeglądu wzięło już udział ponad dwudziestu wspaniałych artystów z całego kraju, a na dąbrowskiej scenie zabrzmiały w ich wykonaniu największe przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Zawsze towarzyszy nam zespół wokalny reprezentujący Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, dyplomy i wyróżnienia wręcza osobiście prezydent Zbigniew Podraza, a koncerty prowadzą profesjonalni konferansjerzy (kabaret „Dno” , kabaret „Długi”).

W tym roku istnienie naszego przeglądu przez chwile stanęło pod znakiem zapytania. Urząd Miejski, który jest głównym organizatorem imprezy zgodził się jednak na jego realizację, ale zmuszony został do ograniczenia środków finansowych na ten cel. Nasza fundacja postanowiła przyłączyć się jako współorganizator i partycypować w kosztach organizacyjnych. Ponieważ jednak nie istniejemy jako organizacja zbyt długo, sami borykamy się z problemami finansowymi i nie jest nam łatwo uzbierać niezbędne fundusze. Kwota, którą zadeklarowaliśmy jest stosunkowo niewielka i wynosi ok 2000 zł. (koszy wyżywienia i podróży uczestników wraz z opiekunami). Jednak dla nas jest to spora suma. Dlatego też zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do finansowego wsparcia projektu „Dotyk Dźwięku”.

Darowizny można wpłacać na nasze konto. Liczy sie każda złotówka! W zamian będziecie Państwo ponownie świadkami wielkiego, muzycznego wydarzenia. Już teraz mogę zdradzić, że w tym roku na dąbrowskiej scenie zabrzmią w wykonaniu utalentowanych wokalnie artystów największe hity takich zespołów i piosenkarzy jak: Abba, Scorpions, Electric Light Orchestra, AC/DC, Bajm, T- love, Ira, Bracia, Anna Wyszkoni, Michael Buble, Alicja Majewska, Michał Bajor.

Serdecznie Państwa zapraszamy 29 maja (niedziela ) do parku im. G.J. Hallera. Dokładną godzinę i kolejne informacje zamieścimy na naszej stronie. Jeszcze raz zachęcamy potencjalnych sponsorów do wsparcia przy organizacji koncertu i dziękujemy Panu Prezydentowi Podrazie oraz naczelnikowi wydziału kultury – Panu Damianowi Rutkowskiemu, Pani kierownik Referatu Kultury Jolancie Batugowskiej oraz dyrekcji PKZ za poparcie naszych działań zmierzających do promowania talentów osób niepełnosprawnych.