Przejdź do treści

II miejsce Łukasza Barucha w plebiscycie: „Człowiek Roku 2011″ w Dąbrowie Górniczej

23 stycznia zakończył się ogłoszony przez gazetę Dziennik Zachodni i portal dabrowagornicza.naszemiasto.pl plebiscyt na „Człowieka Roku 2011” w Dąbrowie Górniczej. Kapituła wybrała do udziału w konkursie ośmioro kandydatów z różnych dziedzin życia społecznego, kulturalnego i sportowego, których działalność w roku ubiegłym była widoczna w sposób szczególny.

Na wysokiej, drugiej pozycji uplasował się Prezes Zarządu Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” – Łukasz Baruch, który zdobył 4908 głosów internautów.

To dla mnie wielki zaszczyt i radość – mówi Łukasz – znaleźć się w gronie ludzi zasłużonych dla naszego miasta. O tym, że jestem kandydatem w konkursie dowiedziałem się od mojego kolegi Rafała z klubu „HELIKON”, w którym śpiewam na co dzień. Wiadomość ta zdziwiła mnie, ale też ucieszyłem się, ponieważ uważam, że jest to sukces nie tylko mój, ale przede wszystkim Fundacji „WYGRAJMY RAZEM”. To dowodzi, że to, co wraz z Karoliną Żelichowską, moją żoną – Olą, a także naszymi wolontariuszami i przyjaciółmi staramy się robić ma sens i spotyka się z poparciem wielu osób. Taki sukces niewątpliwie dodaje skrzydeł i motywuje do działania i podejmowania nowych wyzwań.

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy oddawali głosy. Okazuje się, że życzliwych osób jest bardzo wiele i mam przyjaciół nie tylko w Polsce, ale nawet za granicą naszego kraju. Gratuluję serdecznie Pani Krystynie Strasz – znakomitej dąbrowskiej siatkarce, która jest naszą dumą. Gratuluję również i dziękuję za pomoc Pani Danucie Lech ze Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie i wspaniałemu piosenkarzowi – Dawidowi Podsiadło, który współpracuje z naszą fundacją. Na koniec chciałbym podziękować pomysłodawcom plebiscytu – Panom: Sobierajskiemu i Polewniakowi, bo dzięki nim wiele nowych osób dowiedziało się m.in. o naszej fundacji i o tym jak wielu wspaniałych ludzi działa w Dąbrowie Górniczej.