Przejdź do treści

Filmowy konkurs OKFA z udziałem naszej artystki!

Chwalimy się! Nie od dziś wiadomo, że Fundacja „Wygrajmy Razem” skupia wokół siebie nie tylko artystów utalentowanych muzycznie i wokalnie. Są wśród nas także ci, których pasją są sztuki plastyczne. Taka artystką jest niewątpliwie Justyna Margielewska. To ona projektuje ulotki i plakaty promujące nasze projekty. Jej pasją są filmy animowane, ich tworzenie, wymyślanie nowych postaci.

plakat www

W wolnych chwilach Justyna kreuje bajkową rzeczywistość, wymyśla zabawne dialogi i za pomocą pisaków i kredek, a potem programów komputerowych tworzy animacje. Podobnie jak wokaliści i muzycy uczestniczą w rozmaitych festiwalach i konkursach, tak i na przykład Justyna aplikuje ze swymi dziełami do konkursów.

Spieszymy donieść, że jej animacja pod tytułem „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” została zauważona przez komisję 63 Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA im. prof. Henryka Kluby. Oznacza, to że film zostanie zaprezentowany podczas trwającego cztery dni przedsięwzięcia w Koninie (1 – 4 czerwca 2017) i zawalczy o nagrodę w kategorii film amatorski.

Jeszcze chwila, to że animacja Justyny zakwalifikowała się do konkursu już jest sukcesem! Na konkurs zostało zgłoszonych 213 filmów, a 52 dzieła jury wybrało do pokazania festiwalowej publiczności, zgromadzonej w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Trzymamy kciuki za Justynę i jej kolorowych bohaterów!