Przejdź do treści

Echa koncertu orkiestry dętej.

Jubileuszowy koncert XV-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej stał się nie tylko okazją do posłuchania świetnie zagranej i zaśpiewanej muzyki, ale także do wielu wspomnień i wzruszeń. Przez te lata orkiestra współpracowała przecież z wieloma instytucjami, organizacjami i zagrała ogromną ilość koncertów nie tylko w Dąbrowie Górniczej, ale również na innych polskich (i zagranicznych scenach).; Wydana została także płyta z nagraniami najpopularniejszych przebojów zaaranżowanych na instrumenty dęte.

Na piątkowym koncercie zjawił się pierwszy dyrygent orkiestry – pan Jeży Sojka, (twórca popularnego obecnie w Dąbrowie Górniczej zespołu Sojka Band), który gościnnie poprowadził muzyków w kilku utworach. Od kilku lat dyrygentem MOD jest muzyk współpracujący z filharmonią częstochowską (gra na tubie) pan Ireneusz Duster, a Prezesem orkiestry jest pan Zbigniew Cofór.

Repertuar jubileuszowego spektaklu muzycznego obejmował wiele hitów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej, które publiczność usłyszeć mogła w wersji instrumentalnej, a także z towarzyszeniem solistów, wśród których znaleźli się nasi fundacyjni artyści. Z muzykami zaśpiewali także wspólni przyjaciele MOD i fundacji „Wygrajmy Razem”: sopranistka Agata Widera, Sebastian Dudzik i Katarzyna Jankowiak (wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w DG), czy pan Grzegorz Janas (frontmat zespołu Sojka Band). Odwiedziła Dąbrowę Górniczą także nasza koleżanka Marta Gaweł, która wraz z Iwoną Ziębą i innymi przyjaciółmi tworzyła niegdyś zespół Nadzieja i brała gościnny udział w kilku projektach fundacji „Wygrajmy Razem”.

Koncert okazał się wielkim sukcesem, a zgromadzona publiczność (a wśród niej m.in. Prezydent Dąbrowy Górniczej – Zbigniew Podraza, Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia – Małgorzata Majewska) nagradzała każdy występ entuzjastycznymi owacjami!
Cały zespół fundacji „Wygrajmy Razem” życzy dąbrowskiej orkiestrze kolejnych lat pełnych cudownych występów. Pozostajemy z nadzieją na dalszą współpracę 🙂
Poniżej kilka fotek z koncertu i link do albumu z wieloma pięknymi zdjęciami.

Łukasz Baruch w utworze „Gdybym był bogaczem”


Łukasz Baruch w utworze „Gdybym był bogaczem”

2


Od lewej: Karolina Żelichowska, Marta Gaweł, Iwona Zięba w utworze „Sing Sing”

3


Grzegorz Dowgiałło w utworze „Skrzydlate ręce” z chórkami Karoliny i Iwony

4


Wielki finał koncertu