Przejdź do treści

„DOTYK DŹWIĘKU” – WIELKIE WYDARZENIE MUZYCZNE!

Nasze przygotowania do tegorocznej edycji przeglądu piosenki osób niewidomych i słabo widzących „Dotyk Dźwięku” są na finiszu!

Wszystko już prawie dopięte na ostatni guzik – cieszy się Łukasz Baruch – Teraz pozostaje nam tylko liczyć na dobrą pogodę, a także na to, że dąbrowska publiczność nas nie zawiedzie i pod sceną będą tłumy.

28 maja (sobota) do Dąbrowy Górniczej przyjadą nasi artyści. W tym roku na dąbrowskiej scenie zaśpiewają :
Sebastian Szymański z Puław (niedaleko Lublina), Karol Tomasiak z Nowego Sącza, Przemek Cackowski z Grudziądza. Z Wrocławia i okolic zawitają do nas: Joanna Zdobylak, Grzegorz Cieciński i Krystian Dziuba. Kraków będzie reprezentować Aleksandra Gudacz, a Dąbrowę Górniczą Karolina Żelichowska – wiceprezes zarządu naszej fundacji.

Co roku na przeglądzie prezentuje swoją utalentowaną młodzież dąbrowski Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Dla Dzieci Niewidomych i Słabo Widzących. Tak będzie i tym razem, ponieważ na scenie zaprezentuje swój talent najmłodsza w historii przeglądu uczestniczka 5 – letnia Kinga Kasprzyk. W koncercie wezmą udział gościnnie wokaliści, którzy śpiewali w ubiegłorocznych jego edycjach: Grzegorz Dowgiałło, Tomasz Kowalik, jak również Iwona Zięba i Mariusz Trzeciak, którzy będą śpiewać w chórkach. Gościem specjalnym IV edycji będzie utalentowany dąbrowski artysta Dawid Podsiadło – uczestnik między innymi telewizyjnego show „X-factor”.
Niespodzianką dla publiczności będą duety uczestników min.: z solistami dąbrowskiego klubu „Helikon” i Pałacu Kultury Zagłębia: Anną Nocoń i Rafałem Kozieł.

W sobotę wszyscy razem będą ćwiczyć swoje utwory zaaranżowane przez zespół „ Giga Drum” w Sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, a w niedzielę w parku Hallera, na dużej scenie zaśpiewają najlepiej, jak tylko potrafią.
– Mam sporą tremę przed występem – mówi Karolina Żelichowska. Mam jednak nadzieję, że wszystko się uda. Ten przegląd to naprawdę świetne przedsięwzięcie. Strasznie się cieszę, że fundacja „Wygrajmy Razem” mogła wziąć udział w jego organizacji. Oczywiście jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Prezydentowi, urzędnikom z wydziału kultury i promocji w Urzędzie Miejskim i Dyrekcji PKZ, ale także naszym wspaniałym sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom i tym, którzy nas wspierali w naszych działaniach. To dla nas bardzo wiele znaczy i na pewno daje nam dużo siły, abyśmy mogli robić wiele dobrych rzeczy dla innych.

Lista wszystkich sponsorów i instytucji wspierających fundację „Wygrajmy razem” przy realizacji projektu „Dotyk Dźwięku” zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej po koncercie.

Przypominamy również, że w dniach 27 – 29 maja w okolicach centrum miasta odbędzie się kwesta uliczna na rzecz naszej fundacji. Pieniążki będą zbierać jako nasi wolontariusze – harcerze z dąbrowskiego hufca ZHP. W niedzielę będą oni także rozdawać pamiątkowe naklejki z naszym logo. Zgromadzone środki przeznaczymy na organizację grudniowego koncertu z udziałem niepełnosprawnych wokalistów i instrumentalistów. Zachęcamy wszystkich do wrzucania pieniędzy do puszek. Z całego serca dziękujemy. Zapraszamy wszystkich gorąco na „Dni Dąbrowy Górniczej”, a przede wszystkim na nasz koncert!!!
Pamiętajcie! 29.05 (niedziela ) godzina 15:00, Dąbrowa Górnicza – Centrum, Park Im. Gen. Józefa Hallera, duża scena!

BĄDŹCIE TAM RAZEM Z NAMI!!!