Przejdź do treści

Dąbrowskie dzieci zrobią film animowany o niewidomych!

Nasza Fundacja „Wygrajmy Razem” przygotowała nowy i ciekawy projekt warsztatów edukacyjno – kulturalnych pod hasłem „Edu -Animacja”.

W dniach 24.06 – 29.06.2019 dzieci z dąbrowskich świetlic środowiskowych pod okiem wybitnych twórców: Anieli Lubienieckiej i Andrzeja Kukuły podejmą wyzwanie stworzenia filmu animowanego, którego tematem będzie świat osób niewidomych.

W trakcie warsztatów dwie grupy dzieci będą pracować nad wspólnym filmem to znaczy: pisać dialogi, wymyślać postacie i robić tła do animacji. Film będzie tworzony w tradycyjny sposób tj. metodą wycinankowej animacji poklatkowej.

Warto wspomnieć, iż wykreowana animacja będzie prezentowana w dąbrowskich przedszkolach i szkołach podstawowych w ramach Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej”. Film będzie zatem materiałem edukacyjnym, przygotowującym najmłodszych do spotkań z osobami niewidomymi tworzącymi IPE MOON.

Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej numer 20 z oddziałami integracyjnymi im. Gen. Władysława Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej. Projekt ten jest finansowany w ramach V edycji akcji TESCO „Decydujesz – Pomagamy”, a Partnerem w jego realizacji jest Stowarzyszenie „Dar Serca”z Dąbrowy Górniczej.

O kolejnych etapach naszego projektu „EDU – ANIMACJA” będziemy informować na naszym profilu FB! Zachęcamy do śledzenia naszych działań!

Plakat EDU-ANIMACJA