Przejdź do treści

Chwalimy się sukcesami

Wspaniały, pełen emocji, wzruszeń i muzyki weekend rozpoczął się dla artystów związanych z fundacją „Wygrajmy Razem” już w czwartek 25.09). Z radością informujemy, że Prezes Fundacji – Łukasz Baruch został uhonorowany prestiżową nagrodą „Dąbrowianin Roku 2013”. Nagroda ta jest wręczana od 20 lat przez Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej, a otrzymują ją ludzie szczególnie zasłużeni dla miasta. Uroczystość odbyła się w dąbrowskim klubie Helikon, z którym Łukasz współpracuje od 8 lat (zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w naszej galerii).

W piątek zaś Łukasz i Karolina pojechali do Bytomia Odrzańskiego na
XV Ogólnopolski Festiwal Twórczości Niewidomych „Widzieć Muzyką”, gdzie spotkali się ze swoimi przyjaciółmi. Przypomnijmy, że fundacja „Wygrajmy Razem” od ubiegłego roku jest jednym ze sponsorów festiwalu.

Poziom tegorocznego konkursu (zainaugurowanego recitalem Przemka Cackowskiego – ubiegłorocznego laureata Grand Prix i Kasi Nowak) był jak zwykle bardzo wysoki i jury miało trudny orzech do zgryzienia. Udało się jednak wyłonić czołówkę, w której (a jakże) znaleźli się artyści związani z fundacją „Wygrajmy Razem”. Nie będziemy ich specjalnie przedstawiać, ponieważ przyjaciołom naszej organizacji znani są z wielu projektów.

Chwalimy się tylko zatem wynikami:
Katarzyna Nowak – I miejsce w kategorii wokalno-instrumentalnej
Iwona Zięba, Przemek Cackowski – I miejsce ex aequo w kategorii wokalnej
Iwona Zięba & Mariusz Trzeciak – I miejsce w kategorii Duety
Karolina Żelichowska & Monika Czerczak – II miejsce ex aequo w kategorii wokalnej
Dodamy, że laureatem tegorocznej nagrody Grand Prix został Kamil Czeszel z Torunia
(uczestnik II edycji Przeglądu „Dotyk Dźwięku” w Dąbrowie Górniczej w 2009r.).

Dużym zaskoczeniem był fakt, że nagroda fundacji „Wygrajmy Razem” w wysokości 300 zł. przypadła duetowi artystów ściśle związanych z naszą fundacją. Był to jednak czysty zbieg okoliczności, (bardzo jednak szczęśliwy, ponieważ to jury decydowało, kto, jakie nagrody i od którego sponsora otrzymuje.
Wszystkim laureatom z całego serca gratulujemy!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA