Przejdź do treści

CHOINKI JEDYNKI – rusza XIV akcja charytatywna 1 Programu Polskiego Radia!

W niedzielę (18.10) już po raz 14. rozpocznie się akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki”, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wygrajmy Razem”.

Podobnie jak w ubiegłych latach w przedsięwzięcie włączą się przyjaciele radiowej Jedynki – osobowości ze świata kultury, muzyki, filmu, nauki i sportu. Honorowy patronat nad „Choinkami Jedynki 2015″ objęła małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

W ramach akcji powstaną obrazy i rysunki, które zostaną zlicytowane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Fundacji „Wygrajmy Razem”, założonej przez Łukasza Barucha, promującej aktywność osób niepełnosprawnych. Autorami malunków zatytułowanych „Magia Świąt” będą, podobnie jak w ubiegłym roku, dzieci biorące udział w konkursie oraz Przyjaciele Radiowej Jedynki.

logo_jedynka_663_364

Już w najbliższą niedzielę (18.10) wystartuje konkurs rysunkowy dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 16, który potrwa do 22 listopada. Prace w dowolnej technice o tematyce „Magia Świąt”, nadsyłane do radiowej Jedynki, oceni jury w składzie: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka, dr Katarzyna Kasia oraz prof. Franciszek Maśluszczak. Jury wybierze 20 najciekawszych prac, które zostaną zlicytowane podczas finału akcji 12 grudnia na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia wraz z 6 rysunkami autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i 6 wykonanymi przez podopiecznych Fundacji „Wygrajmy Razem”.

Podobnie jak w zeszłym roku do akcji włączą się znane osobistości ze świata kultury, nauki, sportu i mediów, które 5 grudnia w siedzibie Polskiego Radia namalują obrazy pod hasłem „Magia Świąt”. Relację z tego wydarzenia będzie można usłyszeć w specjalnym wydaniu „Czterech pór Roku” oraz dzięki streamingowi wideo obejrzeć na stronie internetowej radiowej Jedynki. Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki zostaną zlicytowane na antenie podczas aukcji w dniach 7-11 grudnia.

Pierwszy Program Polskiego Radia jak zwykle z ogromnym zaangażowaniem będzie informować o całym przedsięwzięciu, zachęcając najmłodszych słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie, a dorosłych – w wieńczącej go licytacji.

Już dziś o 15.30 na antenie Programu 1 Polskiego Radia do udziału w konkursie będzie zachęcał dzieci prezes Fundacji „Wygrajmy Razem” – Łukasz Baruch. Łukasz opowie także o genezie powstania fundacji, jak również jej celach i działalności.

Więcej informacji dotyczących akcji i konkursu (w tym Regulamin) znajdziecie klikając tutaj: na stronie akcji

LOGO