Przejdź do treści

„BALLADA O 12 KROPLACH ŻYCIA” KONCERT – WIELKA PREMIERA KSIĄŻKI

W sobotę 22 października w schronie kultury „ Europa” w Poznaniu będzie miało miejsce wielkie wydarzenie. Będzie to przedstawienie pt:. „Ballada o 12 kroplach życia”. Koncert powiązany jest z premierą książki pt.: „12 kropel życia”.

Organizatorem koncertu jest poznańskie stowarzyszenie społeczno-Kulturalne „Przystań”, którego prezesem jest Pan Roman Kawecki.

Stowarzyszenie „Przystań” już od kilku lat współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Efektem tej współpracy są cykliczne koncerty pod hasłem „Mimo wszystko w Przystani”. W koncertach wzięło udział wielu uczestników festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” m.in. Łukasz Baruch i Katarzyna Nowak.
Kasia to znakomita artystka. Mimo, iż prawie od urodzenia nie widzi swoim życiem pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jest magistrem kulturoznawstwa i filologii polskiej. Ukończyła szkołę muzyczną na kierunku gitary klasycznej. Przepięknie śpiewa nie tylko po polsku, ale również po francusku, angielsku czy rosyjsku. We wszystkich tych językach potrafi się również świetnie porozumieć. Wraz z rodzicami udało Jej się zwiedzić niezły kawałek świata, poznać wielu wspaniałych ludzi i kulturę innych narodów. W schronie kultury „Europa” w Poznaniu zaśpiewała kilkakrotnie, kiedy zaś w luźnych rozmowach z Romanem Kaweckim opowiedziała mu swoją historię okazało się, że byłby to niezły materiał na książkę. I stało się !!! Książka powstała dzięki współpracy Kasi, Romana Kaweckiego oraz Karoliny Kasprzak (autorzy).

Sobotni koncert będzie niewątpliwie wielkim wydarzeniem. Wezmą w nim udział wielu artystów. Oprócz głównej bohaterki – Kasi Nowak wystąpią wokaliści i zespoły związane ze schronem kultury „Europa” i stowarzyszeniem „Przystań”.

Swój udział w przedstawieniu będzie miał również prezes fundacji „Wygrajmy razem” Łukasz Baruch. Kasia i Łukasz poznali się w 2007 roku podczas III edycji festiwalu „Zaczarowanej piosenki”. Od tego czasu łączą ich przyjacielskie stosunki, dlatego Łukasz z radością przyjął propozycję udziału w koncercie. W Jego wykonaniu zabrzmią takie utwory jak: niezwykle ważna dla Niego piosenka „My way” Franka Sinatry, „Bądź moim cudem” – z własnymi słowami, a także przebój Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”.

Kolejny koncert z cyklu „ Ballada o 12 kroplach życia” odbędzie się 26 listopada we Wrocławiu ( rodzinnym mieście Kasi). Wcześniej artystkę będzie można usłyszeć podczas koncertu w Radio „Katowice” ( 25.11 – szczegóły wkrótce) i grudniowym koncercie „Wygrajmy razem”.

Ballada ze wszystkimi artystami zawita do Dąbrowy Górniczej 20.01.2012. Koncert odbędzie się w auli Miejskiej Biblioteki Publicznej. Współorganizatorem tego koncertu będzie fundacja „Wygrajmy razem”.
O tym i wszystkich wymienionych koncertach będziemy Państwa informować na naszej stronie internetowej.
Tymczasem serdecznie zapraszamy do Schronu kultury „Europa” w Poznaniu na godzinę 18:00.

Więcej informacji na temat opisanego projektu znajdziecie Państwo tutaj:
12 kropel życia
www.smrolna.poznan.pl
12 kropel życia na Facebook’u