Akcja MOON – realizujemy nowe pomysły!

25 kwietnia Łukasz Baruch Karolina Żelichowska spotkali się z dziećmi z dąbrowskiego przedszkola numer 12, aby wspólnie z najmłodszymi… i .ulepić z gliny.

Były to pierwsze zajęcia plastyczne w ramach akcji MOON (nie odbyłyby się gdyby nie pomoc wychowawców dzieci jak i zaangażowanie Dyrekcji przedszkola, która zainspirowała artystów Fundacji „Wygrajmy Razem” do wzięcia udziału w tego typu warsztatach).

Zadaniem dzieci było stworzenie biżuterii dla swoich mam, a później nie zabrakło czasu na inne, twórcze aktywności.

Gotowa biżuteria
Zajęcia plastyczne
Zajęcia plastyczne

Przypominamy, że w ramach akcji MOON dzieci z dąbrowskich przedszkoli uczestniczyły w zabawach na wykorzystanie 4 zmysłów (słuch, smak, dotyk, węch), a także uczestniczyły we wspólnych koncertach.

Takie koncerty miały miejsce 19.04, 24.04, 25.04, 26.04 w ZSP2, SP35 i w przedszkolach numer 36, 12.. Artyści fundacji „Wygrajmy Razem”: Karolina Żelichowska, Łukasz Baruch i Grzegorz Dowgiałło przypomnieli dzieciom piosenki ze swojego dzieciństwa. Wśród utworów znalazła się klasyka muzyki dziecięcej, m.in. „Puszek okruszek”, „Zuzia, lalka nieduża”, które jak się później okazało wciąż są ulubionymi piosenkami dąbrowskich przedszkolaków.

muzyczne spotkania
muzyczne spotkania
muzyczne spotkania