Przejdź do treści

15 Festiwal Kultury i Sztuki w Płocku

Przez ostatni tydzień września w Płocku trwała 15 edycja „Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych”, promującego ideę audiodeskrypcji dla filmów i sztuk teatralnych. Organizatorem wydarzenia było płockie Stowarzyszenie De Facto.

W tym kulturalnym projekcie brała udział, nasza fundacyjna koleżanka – Justyna Margielewska.

Na fotografii: Justyna na tle baneru związanego z jubileuszem 50-lecia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, o którym również była mowa w Płocku.

Cytując Stowarzyszenie „De Facto”: „Celem 15. edycji Festiwalu było włączanie i równość dostępu do kultury, w którym kluczową rolę odgrywa wielozmysłowość i budzenie się potrzeb oraz motywacji w odbiorcy do spróbowania czegoś nowego. Czegoś co jest nie(w pełni) dostępne. Festiwal był spotkaniem człowieka z drugim człowiekiem, widza z drugim widzem, odbiorcy obrazu z jego twórcą. Wzajemna wymiana doświadczeń i wykorzystanie potencjału różnorodności, uważność na drugiego człowieka. Odbiór filmu innymi zmysłami niż tylko wzrok.”

Justyna na tle czerwonego baneru z napisem 50 na 50 FPFF. Obok Justyny narysowane postaci bohaterów takich jak: Ida, Hans Kloss, czy amator z kamerą z filmu K. Kutza. Na banerze logotypy - w tym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Ministra Kultury, stacji telewizyjnych, portali www i innych organizacji.
Filmowe, wieczorne dyskusje w Płocku – Justyna na tle baneru.