Przejdź do treści

1% dla Fundacji „Wygrajmy Razem” – wyniki w roku 2013.

Szanowni Państwo, kochani Przyjaciele!
27 listopada 2012 roku Fundacja na Rzecz Promowania Aktywności Osób Niepełnosprawnych „Wygrajmy Razem” otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego. Moment ten był dla naszej organizacji niezwykle ważny. Status OPP podniósł rangę naszej fundacji i otworzył przed nami nowe perspektywy. Zostaliśmy zwolnieni z różnego rodzaju opłat sądowych i urzędowych. Jako przykład podamy sytuację, kiedy za pozwolenie na zbiórkę publiczną musieliśmy wnieść opłatę w wysokości 85 zł – obecnie pieniążki te możemy zaoszczędzić na cele statutowe. Ponad to osoby fizyczne i firmy, które wsparły nas wpłacając darowiznę w roku 2013 mogą odliczyć sobie tę kwotę od podatku. Mamy nadzieję, że fakt ten zachęci ludzi o wielkich sercach do wpłat, które pozwolą nam podejmować nowe działania. Wreszcie ogromną korzyścią płynącą z posiadania statusu OPP jest możliwość przekazywania na rzecz Fundacji „Wygrajmy Razem” przysłowiowego „1%” podatku dochodowego.

W roku 2013 dzięki życzliwości wielu ludzi, dla których pomoc osobom niepełnosprawnym w rozwijaniu ich pasji jest ważna i zasadna udało się zgromadzić kwotę w wysokości 7223 zł. 30 gr. Suma ta pomogła nam niezwykle w realizacji grudniowego projektu pn.

„Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”. Nawiązaliśmy również bliższą współpracę z warszawską fundacją „Przyjaciele” (prowadzoną przez naszą kochaną Donatę Braniewską) i po raz pierwszy, wspólnie z tą organizacją zrealizowaliśmy warsztaty wokalne w Powsinie pod Warszawą. Ponieważ nie jesteśmy rozrzutni i zostało nam trochę pieniążków, to będziemy mogli je przeznaczyć na realizację tegorocznego VII Przeglądu „Dotyk Dźwięku”. Przed nami jednak niemal cały rok i kolejne lata. Poznajemy coraz to nowych, cudownych, utalentowanych ludzi, którym chcielibyśmy pomóc. Mamy też pomysły na nowe projekty, których jednak nie damy rady zrealizować w pełni profesjonalnie bez pieniędzy. Dewizą Fundacji „Wygrajmy Razem” jest zapewnienie osobom, które wspieramy pomocy na najwyższym poziomie, ponieważ w pełni na taką pomoc zasługują. To jednak wymaga nakładu środków. Dlatego też licząc na Waszą empatię, wrażliwość i dobre serce zachęcamy do przekazywania 1% dla naszej organizacji. Jesteśmy pewni, że nie zawiedziemy zaufania, jakie budujemy od początku istnienia Fundacji „Wygrajmy Razem” i jakim Państwo nas obdarzyliście.

Dziękujemy i zapraszamy do wsparcia!

Zarząd Fundacji