Przejdź do treści

Warsztaty edukacyjno – kulturalne EDU – ANINMACJA

Warsztaty edukacyjno – kulturalne EDU – ANIMACJA

Data: 24.06 –29.06.2019 – warsztaty z tworzenia filmów animowanych.

Miejsce: Szkoła Podstawowa numer 20 im. gen. W. Sikorskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej

Organizator: Fundacja „Wygrajmy Razem” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Partnerzy: Stowarzyszenie „Dar Serca” z Dąbrowy Górniczej i Szkoła Podstawowa numer 20 im. gen. W. Sikorskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej

Patronat Medialny: Telewizja TELPOL, magazyn i portal www „Nasze Sprawy”.

Projekt Fundacji „Wygrajmy Razem” był również promowany w takich mediach jak: Polskie Radio Katowice, w internetowym Radiu Tyflopodcast oraz na profilu Facebook Fundacji „Wygrajmy Razem” i na profilu Facebook ABC Arte.

Przedstawiciele Fundacji „Wygrajmy Razem” odbierają czek na realizację warsztatów EDU – ANIMACJA od przedstawicielki Fundacji TESCO

W ramach warsztatów „EDU-ANIMACJA” dzieci pod artystyczną opieką wybitnych twórców filmów animowanych – Anieli Lubienieckiej i Andrzeja Kukuły stworzyły film o świecie osób niewidomych (mail artyści tworzyli projekty postaci, tła, a nawet nagrywali wymyślone przez siebie dialogi).

Animacja została zrealizowana metodą tradycyjnej wycinanki. Dzieło dzieci nosi tytuł „Każdy widzi inaczej”. Celem projektu była edukacja kulturalna dzieci jak i uwrażliwienie ich na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Film autorstwa dzieci o niewidomych jest już dostępny w sieci (na kanale You Tube Fundacji „Wygrajmy Razem”). Powstały w ramach warsztatów film będzie również prezentowany w przedszkolach i szkołach podstawowych jako materiał edukacyjny w ramach Integracyjnego Programu Edukacyjnego „Miej Obraz Osoby Niewidomej” prowadzonego przez Fundację „Wygrajmy Razem”.

Warsztaty mogły zostać zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach V edycji akcji TESCO „Decydujesz – Pomagamy”.