Przejdź do treści

Projekt Wyśpiewajmy Marzenia 2015

Koncert pn. „WYŚPIEWAJMY MARZENIA” – projekt w ramach akcji „Graj i pomagaj” Dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DAR SERCA”, Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” Centrum Sportu i Rekreacji w Dabrowie Górniczej, Muzeum Sztygarka, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Bank Zachodni WBK, Fabryka Kreacji, Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.


Miejsce realizacji: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
Termin realizacji: 22.04.2015

PLAKAT -DAR SERCA

Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie „Dar Serca” miała na celu wsparcie finansowe wyjazdu na „Zieloną Szkołę” dla dzieci z ubogich rodzin. Koncert był częścią akcji „Graj i Pomagaj” zainicjowanej przez Panią Dyrektor Dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Dagmarę Molicką.

W programie artystycznym znalazły się wielkie przeboje muzyki rozrywkowej, arie operetkowe i utwory z pogranicza klasyki i rozrywki. Repertuar różnorodny, bo i artyści reprezentowali rożne style muzyczne. Przyjaciółka Fundacji „Wygrajmy Razem” – Agata Widera, to śpiewaczka operowa. Nie mogło zatem zabraknąć takich hitów jak „Usta milczą dusza śpiewa” (w duecie z Łukaszem Baruchem), czy „Time to say goodbaye” (utwór finałowy koncertu).

Niesamowite wrażenie na publiczności zrobiło spektakularne wykonanie słynnego utworu musicalowego pt. „Upiór w operze”. Agata i Grzesiek Dowgiałło zaprezentowali w tym hicie najwyższy kunszt wokalny, co biorąc pod uwagę fakt, że wykonywali ten przebój razem po raz pierwszy, jest godne podziwu i wielkiego uznania! Niemniej wspaniale wypadli w duecie Grzesiek i Łukasz. W kawałku „Sugar baby love” mieli okazję zaprezentować śpiew falsetem, co w przypadku mężczyzn jest nie lada umiejętnością. Karolina Żelichowska w niezapomnianej piosence pt. „Tell him” (org. Celine Dion & Barbra Streisand), którą wykonała w duecie z Agatą, pokazała prawdziwą klasę. Poza duetami (a nawet jednym tercetem), zabrzmiały solowe wykonania wokalistów. Grzesiek Dowgiałlo zaprezentował swoje autorskie numery („Pan zły”, „Z bliskim niezbyt blisko”), a dziewczyny i Łukasz takie szlagiery jak: „Over the Rainbow”, (Agata) czy „Kobieta z moich snów” (Karolina). Ponieważ koncert przyjęty został owacjami nie mogło zabraknąć bisu. Artyści przygotowali na tę okazję utwór, który jest wspaniałą pointą – „Życie jest piękne”. 

To wielka radość brać udział w tego typu przedsięwzięciach. Fundacja „Wygrajmy Razem” i jej artyści zawsze chętnie uczestniczą w tak szczytnych inicjatywach. Dziękujemy wszystkim za przybycie na koncert, jak również wsparcie Stowarzyszenia „Dar Serca” i jego podopiecznych.