Przejdź do treści

Projekt Wygrajmy Razem Mimo Wszystko 2021

„WYGRAJMY RAZEM MIMO WSZYSTKO” – Projekt współfinansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza w ramach projektu – Fabryka Pełna Życia – Działaj z nami 2021 i ze środków PFRON.

Organizator: Fundacja „WYGRAJMY RAZEM”

Współorganizator: Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej

Partnerzy: Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”
Patroni medialni: Magazyn i portal www „NASZE SPRAWY”, ABC-ARTE.pl
Miejsce realizacji: Budynek warsztatu na terenie Fabryki Pełnej Życia

Darczyńcy: Firma SARPI Sp. z.o.o w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowskie Wodociągi Sp. z.o.o, Biuro Rachunkowe WN MA Bożena Urbańska w Dąbrowie Górniczej

Termin realizacji: 20.11 – 21.11.2021

Plakat koncertowy. MUZYCZNY KALEJDOSKOP - 10 LAT RAZEM. Dnia 20.11.2021. Start p godz. 17.00. Więcej info w poście.
Plakat na koncert zespołu MEZALIANS ART

Po rocznej przerwie, fundacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej powróciła do jednego ze swoich sztandarowych projektów, który od swojej, pierwszej edycji w 2010 roku cieszył się olbrzymim powodzeniem wśród publiczności z Dąbrowy Górniczej i miast ościennych.

Przez lata projekt był kreowany na deskach Pałacu Kultury Zagłębia, lecz w tym roku został on wystawiony w budynku warsztatu na terenie „Fabryki Pełnej Życia” (Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 3). Dla wiernych fanów projektu, Organizator przygotował aż 2 koncerty.

Pierwszy, odbył się 20.11.2021 o godz. 17.00 i był to występ działającego przy Fundacji „Wygrajmy Razem” zespołu wokalnego MEZALIANS ART w składzie: Karolina Żelichowska, Iwona Zięba, Łukasz Baruch, Grzegorz Dowgiałło i gościnnie Mariusz Trzeciak. Zespół obchodził w tym roku swoje dziesiąte urodziny, w związku z tym przygotował największe przeboje ze swojego repertuaru w nietuzinkowych aranżacjach fundacyjnego muzyka – Grzegorza Dowgiałło.

2 wydarzenie z dnia 21.11.2021 również o godz 17.00 i był to… muzyczny ukłon w stronę Krakowa. Tam bowiem swoją siedzibę ma Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” – wieloletni Partner i Patron Honorowy projektu (tytuł imprezy powstał z połączenia nazw dwóch Fundacji „Wygrajmy Razem” i „Mimo Wszystko”).

Zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem” artyści zaśpiewali przy akompaniamencie tercetu muzycznego pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego znakomite piosenki twórców krakowskich: Skaldowie, Wodecki, Turnau itp. Koncert poprowadziła piosenkarka i dziennikarka Radia „Kraków” Basia Stępniak – Wilk.

Plakat koncertu NA KRAKOWSKĄ NUTĘ
Plakat do koncertu krakowskiego

Relacje z koncertów można obejrzeć na naszym kanale YT!