Przejdź do treści

Projekt Wygrajmy Razem Mimo Wszystko 2018

WYGRAJMY RAZEM MIMO WSZYSTKO” – projekt współfinansowany ze środków PFRON oraz zdotacji UM w Dąbrowie Górniczej

Organizator: Fundacja „WYGRAJMY RAZEM”

Współorganizator: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Partnerzy:Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej, Warsztat Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” z siedzibą w Krakowie
Patroni medialni: TV TELPOL, Magazyn „NASZE SPRAWY”
Miejsce realizacji: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Darczyńcy: Firma SARPI Sp. z.o.o w Dąbrowie Górniczej, Dąbrowskie Wodociągi Sp. z.o.o, Biuro Rachunkowe WN MA Bożena Urbańska w Dąbrowie Górniczej
Termin realizacji: 3.11.2018

Plakat promujący koncert "Muzyczna Księga Imion" w ramach projektu "Wygrajmy Razem Mimo Wszystko" 2018

O imionach – muzycznie.

3 listopada 2018 roku już po raz dziewiąty artyści zaproszeni przez Fundację Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej zaprezentowali w Dąbrowie Górniczej swój talent muzyczny i wokalny. W sobotni wieczór od godziny 17.00 na scenie dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia (współorganizator imprezy) rozbrzmiały najbardziej znane piosenki do których powstania inspiracją były imiona.

W repertuarze koncertu pod tytułem „Muzyczna księga imion” realizowanego w ramach projektu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” znalazły się takie przeboje jak: „To nie ja byłam Ewą”, „Nie będę Julią”, „Nie pij Piotrek”, „O Magdaleno”, „Kaziu zakochaj się”, czy „Anna Maria”.

Niespodzianką była piosenka, którą zaśpiewał prowadzący koncert aktor i wokalista – Jacek Kawalec – była to „Baśka” z repertuaru grupy Wilki. Artystom koncertu akompaniował kwartet muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego. W trakcie imprezy odbyła się uroczystość wręczenia statuetek ELFY 2018 za wsparcie na rzecz Fundacji „Wygrajmy Razem” (organizator imprezy). ELFAMI 2018 zostali Dyrektor dąbrowskiego Przedszkola numer 12 – Halina Radziej i Prezydent miasta Dąbrowa Górnicza – Zbigniew Podraza.

Po koncercie wolontariusze kwestowali do puszek. Celem zbiorki było nagranie płyty z piosenkami dla dzieci, którą Fundacja „Wygrajmy Razem” pragnie wzbogacić akcję edukacyjno – kulturalną „Miej Obraz Osoby Niewidomej”.