Przejdź do treści

Koncert Kolęd i Pieśni Świątecznych „Przekażmy sobie znak pokoju”

Koncert Kolęd i Pieśni Świątecznych „Przekażmy sobie znak pokoju” – projekt zrealizowany z środków własnych Fundacji „WYGRAJMY RAZEM”

Organizator: Fundacja „WYGRAJMY RAZEM”
Partnerzy: 
SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych w Dąbrowie Górniczej, Parafia pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej

Miejsce realizacji: sanktuarium na górce gołonoskiej (parafia pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej)
Termin realizacji: 10.01.2016

PLAKAT EDYCJA w krzywe net

Wieczorem w dąbrowskim sanktuarium zabrzmiały kolędy i świąteczne pieśni, wykonane przez artystów Fundacji „Wygrajmy Razem” i podopiecznych z SOSW im. Zofii Książek – Bregułowej. Atmosfera sprzyjała kolędowaniu nie tylko ze względu na repertuar, ale przede wszystkim na odpowiednie do tego celu miejsce.

Radość wspólnego muzykowania udzieliła się wszystkim od wykonawców po publiczność, która mogła zaśpiewać razem z zaproszonymi artystami. Wszystkim wokalistom akompaniował Grzegorz Dowgiałło (klawisz) i Jarosław Caputa (gitara) i Maciej Szych (gitara basowa). Łukasz Baruch, Karolina Żelichwska, Aleksandra Pozorska, Grzegorz Dowgiałło, Malwina Sergiel i Bartłomiej Serwatka zaśpiewali między innymi takie niezapomniane świąteczne przeboje jak: „Będzie kolęda” Skaldów czy „Feliz navidad” z (polskim tekstem Łukasza Barucha).

Oprócz utworów zbiorowych, zabrzmiały solowe prezentacje kolęd i piosenek. Aleksandra Pozorska przypomniała wszystkim kolędę „Gdy śliczna panna”, a Grzegorz Dowgiałło nieco skoczny przebój „świąteczny rock n roll” czyli „Merry Christmas everybody”. Nie mogło zabraknąć również tytułowego hitu „Przekażmy sobie znak pokoju”, wpisującego się w to, czym powinny być święta Bożego Narodzenia.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, dąbrowskie sanktuarium wypełniło się po brzegi wspaniałą muzyką, jak i chętnymi słuchaczami. Fundacji „Wygrajmy Razem” pozostaje organizować kolejne, nastrojowe koncerty dla swoich przyjaciół, a wręcz fanów, którzy wiedzą, że talenty powinno się wspierać zawsze, a nie tylko od święta! W tym punkcie, warto też wspomnieć, że dzięki takim inicjatywom jest możliwe małymi krokami, przekonywać do twórczości osób z dysfunkcjami coraz szerszą widownię.