Przejdź do treści

Kolorowanki autorstwa Justyny Margielewskiej dla uczestników projektu IPE MOON

Wydanie kolorowanek – książeczek autorstwa Justyny Margielewskiej (2018) oraz kolorowanek wielkoformatowych – jako materiały dydaktyczne na projekt IPE MOON (edycje 2018, 2019, 2020)

Data: projekt realizowany 2018 – 2020
Miejsce: Dąbrowa Górnicza
Organizator (Wydawca): FUNDACJA NA RZECZ PROMOWANIA AKTYWNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYGRAJMY RAZEM” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej,

Partnerzy: Gmina Dąbrowa Górnicza (wsparcie finansowe projektu)

Kolorowanki – książeczki autorstwa Justyny Margielewskiej

Dzisiaj (30.11.2018) Justyna Margielewska z Fundacji „Wygrajmy Razem” odwiedziła przedszkole numer 12 (Dąbrowa Górnicza – Gołonóg). Spotkanie to odbyło się w ramach akcji „MOON”. Ten ciekawy pomysł, aby dzieci wspólnie razem z Justyną pokolorowały wielkie kolorowanki z jej postaciami podsunęła Pani Dyrektor tej placówki – Halina Radziej, wyjaśniając, że to będzie świetna zabawa, ucząca przedszkolaki pracy w zespołach.

Przy okazji jest to również forma edukacji najmłodszych, że osoby niepełnosprawne wzrokowo mogą być autorami takich… obrazków. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci ( 3 – 6 latki) otrzymały w nagrodę za swoja pracę nowe kolorowanki, również wykonane przez Justynę… rzecz jasna w nieco mniejszym formacie, aby mogły je zabrać do domów.

Justyna zaprojektowała również w 2020 roku kolorowanki wielkoformatowe z bohaterami, o których śpiewa zespół MEZALIANS ART i ich przyjaciele na płycie dla najmłodszych pod tytułem „Snuj się piosenko!”