Przejdź do treści

Warsztaty wokalne MUZYCZNA KUŹNIA 2016

Warsztaty wokalne „MUZYCZNA KUŹNIA” – projekt mający na celu edukację artystyczną osób niepełnosprawnych wraz z realizacją koncertu plenerowego w Dąbrowie Górniczej

Organizator: Fundacja „WYGRAJMY RAZEM” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. 

Partner: Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Patroni medialni: Magazyn i portal www „Nasze Sprawy”, „Dziennik Zachodni” i portal www „Nasze Miasto” oraz Polskie Radio „Katowice”.

Darczyńca: Biuro Rachunkowe WN-MA Bożena Urbańska z siedzią w Dąbrowie Górniczej

Miejsce realizacji: Baza wypoczynkowo – rekreacyjna „EUROCAMPING” w Błędowie (dzielnica Dąbrowy Górniczej), Park „Zielona” w Dąbrowie Górniczej. 

Termin realizacji: 27.06. – 3.07.2016

13592818_1215767468455436_5946752511841024674_n

Muzyczna Kuźnia Fundacji „Wygrajmy Razem” kuła wokalne talenty…

Warsztaty wokalne „Muzyczna Kuźnia”, które trwały od 27.06.do 3.07.2016 były pierwszym edukacyjnym projektem dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem” skierowanych głównie dla początkujących adeptów sztuki wokalnej, pragnących doskonalić swoje umiejętności. Dotychczas organizacja Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej, była głównie znana z kreowania cyklicznych imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolskie Przeglądy Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących „Dotyk Dźwięku” oraz koncertów grudniowych pod hasłem „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko”, do których zapraszano artystów z całej Polski, posiadających sceniczne doświadczenia.

Tym razem, fundatorzy zaprosili młodych wokalistów, którzy pod okiem doświadczonych instruktorek mogli przez tydzień przygotowywać się do występu podczas koncertu finałowego „Muzycznej Kuźni” z akompaniamentem profesjonalnego zespołu ECHOTOWN.

Zanim jednak w Parku „Zielona” zabłysnęły talenty uczestników warsztatów ze wsparciem artystów Fundacji „Wygrajmy Razem” i wymienionej powyżej grupy ECHOTOWN, nauczycielki wokalu Klaudia Borczyk i Aneta Leńska kuły te jeszcze nieoszlifowane talenty. Aneta i Klaudia prowadziły grupowe i indywidualne zajęcia z sześcioma uczestnikami. Artystki zaangażowane do tego projektu jako nauczycielki swoje pierwsze, muzyczne doświadczenia zdobyły min. na Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” im. Marka Grechuty, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Następnie kontynuowały edukację na kierunkach muzycznych, aby zdobyć kwalifikacje pozwalające na prowadzenie profesjonalnych zajęć z zakresu emisji głosu, dykcji, interpretacji tekstu piosenek i podstaw ruchu scenicznego.

Część warsztatowa projektu „Muzyczna Kuźnia” realizowana była w bazie wypoczynkowo – rekreacyjnej EUROCAMPING w Błędowie (dzielnica Dąbrowy Górniczej). Zajęciom towarzyszyła radosna, twórcza atmosfera, a na dodatek dopisywała słoneczna pogoda, która również motywowała wszystkich śpiewaków do wytężonej pracy.

Dzięki temu wszystkiemu, 2.07 o godz. 17.00 w parku „Zielona” wszyscy muzycy zaprezentowali się jak najlepiej potrafili i pokazali, że „Muzyczna Kuźnia” rzeczywiście kuła wokalne talenty. Występ finałowy rozpoczęli uczestnicy warsztatów, wykonaniem hitu „Dach” z repertuaru chóru Sound ‚N’ Grace. Następnie dla dąbrowskiej publiczności zaśpiewali hity polskiej, muzyki rozrywkowej: Aleksandra Pozorska, Paulina Fąfera, Agnieszka Zajdel, Krzysztof Wysocki, Jakub Kręcichowst i Bartłomiej Serwatka, któremu akompaniował na instrumencie klawiszowym Grzegorz Dowgiałło. Po ostatnim występie Bartłomieja śpiewającego przebój Ryszarda Rynkowskiego „Szczęśliwej drogi już czas” na scenie pojawiły się instruktorki wokalne i wprowadziły wszystkich w popowo – jazzowe klimaty min. z repertuaru Tiny Turner. Po Klaudii Borczyk i Anecie Leńskiej pojawili się doświadczeni artyści, na stałe współpracujący z Fundacją „Wygrajmy Razem”: Kornelia Bilińska i Grzegorz Dowgiałło oraz fundatorzy Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch. Po serii ich występów solowych i duetów, przyszedł czas na wspólne zaśpiewanie pieśni „Życie jest piękne” z rep. Mirosława Jędrowskiego i Danuty Jachyry przez wszystkich artystów. Po koncercie wszyscy wokaliści wrócili do Błędowa, aby podsumować koncertowe prezentacje i udzielić ostatnich rad przez instruktorki wokalne.

13615291_1219055054793344_2791775080086238803_n