Przejdź do treści

WARSZTATY MUZYCZNE

Warsztaty muzyczne to grupa projektów, w których artyści posiadający odpowiednie kwalifikacje jako instruktorzy wokalni dzielą się z odbiorcami tych zadań swoją wiedzą z zakresu wokalu, interpretacji tekstu czy ruchu scenicznego…

Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku zaczynających swą muzyczną przygodę artystów z niepełnosprawnością wzrokową, którzy mają trudności z obserwacją scenicznych występów na koncertach, czy w telewizji…

Rozwiązaniem tego problemu jest udział w warsztatach rozwijających różne, artystyczne pasje, zwłaszcza gdy nie ma się możliwości pobierania nauk w wyższych szkołach o profilach artystycznych.

Warsztaty „Muzyczna Kuźnia” – praca nad interpretacją tekstów piosenek.

Pierwszy tego typu projekt związany z edukacją artystyczną Fundacja „Wygrajmy Razem” zorganizowała we współpracy z warszawską Fundacją „Przyjaciele” w Powsinie. Następnie przyszedł czas na „wykuwanie talentów” w Dąbrowie Górniczej. Nie oznacza to jednak, że nadal Fundacja „Wygrajmy Razem” nie podejmowała kolejnych artystycznych wyzwań z „Przyjaciółmi”.

Zwieńczeniem każdej edycji warsztatów był koncert plenerowy, gdzie adepci sztuki wokalnej pod kierownictwem artystycznym instruktorów wokalnych (między innymi: Elżbieta Zapendowska, Agnieszka Wilczyńska, Klaudia Borczyk, Aneta Leńska i aktorka Jolanta Banak) prezentowali przed publicznością szlifowane na warsztatach swoje sceniczne umiejętności.



Poniżej znajdują się relacje z różnych edycji warsztatów muzycznych organizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem” wraz z Partnerami: