Przejdź do treści

WARSZTATY FILMOWE

Warsztaty filmowe to kolejna grupa projektów z zakresu szeroko rozumianej edukacji artystycznej realizowane przez Fundację „Wygrajmy Razem”.

Tym razem dzieci, młodzież i dorosłe osoby z niepełnosprawnościami pod opieką artystyczną wybitnych twórców filmów animowanych: Anieli Lubienieckiej i Andrzeja Kukuły w trakcie siedmiodniowych warsztatów tworzą… filmy animowane!

W ostatnich edycjach warsztatów, wymienieni powyżej reżyserzy prowadzili zajęcia filmowe wraz z: Justyną Margielewską (pracownik Fundacji „Wygrajmy Razem”), Michałem Wiśniewskim, Adrianem Jackowskim (animatorzy, asystenci).

Mali animatorzy i artyści Fundacji „Wygrajmy Razem”

Pierwsze tego typu warsztaty miały miejsce w Węgierskiej Górce gdzie młodzi słabo widzący i niewidomi twórcy mogli zgłębiać tajniki sztuki animacji od powstania scenariusza po właśnie tworzenie bohaterów i poddawanie ich procesowi animacji.

Kolejne edycje warsztatów kierowane były do dzieci i młodzieży z dąbrowskich świetlic środowiskowych, a nawet do uczestników warsztatów terapii zajęciowych.

Mali artyści z dyplomami! Teraz już są oficjalnie twórcami filmów animowanych!

Każda dotychczasowa edycja warsztatów filmowych miała swój temat przewodni, między innymi takie jak: portretowanie podwórek i blokowisk, rewitalizacja przestrzeni miejskiej w Dąbrowie Górniczej (nowa ulica 3 Maja, jak powinna wyglądać nowa Fabryka Pełna Życia)… a nawet tworzenie filmów edukacyjnych, o tym jak radzą sobie osoby niewidome.

Nasze filmy animowane!

Ta ostatnia animacja stała się materiałem dydaktycznym dla dzieci z dąbrowskich przedszkoli, które biorą udział w projekcie IPE MOON.

Przedszkolaki oglądają nasz film animowany
o niewidomej dziewczynce!

Poniżej znajdują się relacje z różnych edycji warsztatów filmowych organizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem” wraz z Partnerami: