Przejdź do treści

Razem łatwiej

KONCERT pt. „RAZEM ŁATWIEJ” PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH KAMPANII „ZOSTAŃ MIEJSKIM BOHATEREM, ZOSTAW SWÓJ 1% W DĄBROWIE GÓRNICZEJ”

Organizator: Fundacja „Wygrajmy Razem”
Partnerzy: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Centrum Handlowe Pogoria
Miejsce: Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej
Termin realizacji: 16.03.2014

„Warto razem marzyć i śnić, RAZEM ŁATWIEJ wspiąć się na szczyt.
Wtedy bliżej do nieba bram, wygra ten, kto nie będzie sam”.

wygrajmy_razem_koncert-724x1024

Powyższy tekst, to słowa hymnu fundacji „Wygrajmy Razem” pt. „Razem Łatwiej”. Tytuł ten stanowi równocześnie hasło koncertu, który miał w niedzielę 16.03 w dąbrowskim Centrum Handlowym Pogoria. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach kampanii zainicjowanej przez Miejskie Centrum Informacji znajdujące się w C. H. Pogoria i prowadzone przez dąbrowską fundację „Godne Życie”. MCI za pośrednictwem naszego kolegi – Łukasza Kolbera zwróciło się do nas z propozycją wzięcia udziału w akcji i zaprezentowania w wyznaczonym dniu fundacji „Wygrajmy Razem” zachęcając tym samym do oddania na rzecz naszej organizacji 1% podatku. Do realizacji koncertu oprócz Pogorii przyłączył się do nas Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, którego Dyrektor – Pani Iwona Wilk zaproponowała zorganizowanie przy okazji koncertu warsztatów plastycznych dla dzieci, jak również udział artystyczny wokalistów szlifujących swój talent w MOPT. Wszystko po to, aby dodatkowo uatrakcyjnić imprezę i przyciągnąć publiczność. Ponadto Pani Dyrektor w ramach współpracy zapewniła nagłośnienie i obsługę akustyczną koncertu. Plakat zaś zaprojektowała Marta Bukowska współpracująca z Łukaszem Kolberem i fundacją „Godne Życie”.

Sam koncert wypadł naprawdę świetnie! Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch zaśpiewali solo, a także w towarzystwie gościa specjalnego, naszego przyjaciela i wspaniałego artysty – Grześka Dowgiałło, który mimo licznych zajęć znalazł czas, aby wystąpić społecznie na rzecz fundacji „Wygrajmy Razem”.

Nie musimy dodawać, że sam Grzesiek jak zwykle dał czadu śpiewając wiele przebojów z własnymi aranżacjami, w tym swoje autorskie utwory: „Bliski”, czy „Pan Zły”.
Wspaniały popis wokalnych umiejętności dali również młodzi podopieczni MOPT.: Kasia Jankowiak, Sebastian Dudzik, Wiktoria Chwistek, Paulina Zdanowska.

To, że w Dąbrowie są tak świetni młodzi artyści ogromnie nas ucieszyło, tym bardziej, że kilkoro z nich weźmie udział w grudniowym koncercie „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” (w ramach partnerstwa z MOPT).

Dużym powodzeniem cieszyły się też warsztaty plastyczne, które prowadzili: Anna Podsiedlik, Kinga Bielec, Dorota Hammer, Dariusz Kostecki. Dzieci biorące udział w zajęciach rysowały na koszulkach różne wzory pisakami fluorescencyjnymi, które to koszulki, jak również czapeczki i okulary przeciwsłoneczne dostały po warsztatach w prezencie.

Koncert „Razem Łatwiej” prowadził Łukasz Baruch, natomiast obsługą akustyczną zajął się muzyk – Piotr Zajdek. Oprócz Łukasza, do wspierania fundacji „Wygrajmy Razem” i oddawania na jej rzecz 1% podatku zachęcali również wolontariusze: Sławek Nowak, Piotrek Giełżecki wraz z żoną Olą (Sekretarz Zarządu fundacji), którzy rozdawali zgromadzonej publiczności kalendarzyki promocyjne.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu w/w osób i instytucji impreza udała się doskonale, co dowodzi, że hasło pod którym odbywało się przedsięwzięcie, czyli „Razem Łatwiej” nie było tylko czczym frazesem.