Przejdź do treści

Projekt Wyśpiewajmy Marzenia 2016

Koncert pn. „WYŚPIEWAJMY MARZENIA” – projekt w ramach akcji „Graj i pomagaj” Dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji. 

Organizatorzy: Stowarzyszenie „DAR SERCA”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Partnerzy: Fundacja „WYGRAJMY RAZEM”, Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Muzeum Sztygarka, Bank Zachodni WBK, Fabryka Kreacji, Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.

Miejsce realizacji: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
Termin realizacji: 15.04.2016

Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie „Dar Serca” miała na celu wsparcie finansowe wyjazdu na „Zieloną Szkołę” dla dzieci z ubogich rodzin. Koncert był częścią akcji „Graj i Pomagaj” zainicjowanej przez Panią Dyrektor Dąbrowskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Dagmarę Molicką.

Tak jak w poprzedniej edycji tego koncertu charytatywnego znalazły się wielkie przeboje muzyki rozrywkowej, arie operetkowe i utwory z pogranicza klasyki i rozrywki. Nowością było dodanie repertuaru dla najmłodszych dąbrowian wykonanego przez młodych artystów z MOPT, wspieranych przez Pana Dariusza Szwedę. Obok miłosnych ballad, zabrzmiały niezapomniane hity Majaki Jeżowskiej, które nadawały nieco baśniowego klimatu temu spotkaniu w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Warto w tym miejscu podkreślić, że finałowym utworem była piosenka „Marzenia się spełniają” zaśpiewana przez wszystkich artystów, bo w końcu chodziło o to, żeby jak najdonośniej… wyśpiewywać marzenia!

Jednym z niezapomnianych występów było też przypomnienie publiczności kabaretowej, deszczowej piosenki z repertuaru Starszych Panów. Tym razem dzieciaki z MOPT ubrane tak jak na aurę deszczową przystało muzycznie opowiadały o tym, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Jeśli już jesteśmy przy kabaretowych klimatach, to również nie mogło zabraknąć duetu Łukasza Barucha i Grzegorza Dowgiałło, którzy przekomarzali się w kwestii uczuć wyższych, cytuję: „bo jeśli kochać to nie indywidualnie”.

W tej edycji „Wyśpiewajmy Marzenia” ponownie na scenie pojawiała się przyjaciółka Fundacji „Wygrajmy Razem” – Agata Widera, znana śpiewaczka operowa, która wraz z Grzegorzem Dowgiałło poderwała publiczność, wykonaniem pieśni „Barcelona”. Sopranistka zaśpiewała jeszcze między innymi w duecie z Karoliną Żelichowską znany przebój „Hallelujah” (z repertuaru L. Cohena).

Obok już wspomnianych wokalistów na scenie Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprezentowali się dąbrowscy piosenkarze: Przemysław Smolarski, który przygrywając na gitarze, zachęcał do śpiewania wraz z nim swojego hitu „Weekend”, a Sebastian Dudzik z MOPT wspominał coś o pewnym „Mr. Blues”. Wśród nieco starszych artystów z MOPT znalazła się jeszcze Natalia Łuniewska, która zaśpiewała hit z repertuaru Ani Rusowicz pod tytułem „Ja i ty”.

Oprócz muzycznych wrażeń publiczność mogła obejrzeć obrazy malarzy, reprezentujących Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury „Silesia Tak Art”, którzy podarowali na licytację swoje kwieciste dzieła, aby wesprzeć dąbrowskie dzieciaki! Dziękujemy wszystkim za przybycie na koncert, jak również wsparcie Stowarzyszenia „Dar Serca” i jego podopiecznych.

darserca_a3