Przejdź do treści

KONKURSY

Konkursy organizowane przez Fundację „Wygrajmy Razem” to nasz sposób na szukanie nowych talentów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych (wokalnych, literackich, plastycznych, aktorskich, itd).

Jako Fundacja działająca na rzecz promowania aktywności społecznej i zawodowej ludzi z niepełnosprawnością, pragniemy nie tylko wspierać ich ciężką pracę na polu kultury i sztuki, ale także pozwolić im, dzielić się z innymi ludźmi swoją wiedzą.

Nie przypadkowo w konkursach organizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem” angażujemy profesjonalistów wywodzących się ze środowiska osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Fotorelacja z Półfinału Przeglądu MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ

Dobrym tego przykładem jest Przegląd Wokalnych Talentów MUZYKA – WYOBRAŹNIA – CIEMNOŚĆ dedykowany zwłaszcza dla początkujących wokalistów, którzy w ten sposób mogą uczestniczyć w prawdziwych blindach czyli w przesłuchaniach w ciemno!

Nasi artyści są zapraszani są do bycia jurorami w konkursach recytatorskich, plastycznych i muzycznych. Ciekawymi tego przykładami są: Ogólnopolski Konkurs Recytatorski w SOSOW dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami w Dąbrowie Górniczej, konkurs plastyczny związany z akcją charytatywną CHOINKI JEDYNKI 2015, czy ten związany z warsztatami filmowymi ARTYSTYCZNE INSPIRACJE POPRZEZ ANIMACJĘ w Węgierskiej Górce dla niewidomych i słabo widzących, którego laureaci mogli zgłębiać tajniki powstawania filmów animowanych, a także odwiedzić Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej (projekt ten jest opisany w dziale WARSZTATY FILMOWE).Poniżej można przeczytać relacje z dotychczas organizowanych przez Fundację „Wygrajmy Razem” konkursów: