Przejdź do treści

Koncert „Ten Zimowy Czas”

Koncert „Ten Zimowy czas” – projekt zrealizowany przez Centrum Kultury Wrocław Zachód.

Organizator: Centrum Kultury Wrocław Zachód z Wrocławia,
Partnerzy: 
Fundacja „Wygrajmy Razem”, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (projekt współfinansowany ze środków, otrzymanych w ramach akcji charytatywnej CHOINKI JEDYNKI na rzecz artystów Fundacji „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej ), Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Miejsce realizacji: Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
Termin realizacji: 24.01.2016

plakat ten zimowy czas  plakat krzywe 3 WWW

24.01.2015 odbył się kolejny, noworoczny koncert z udziałem artystów wspieranych przez Fundację „Wygrajmy Razem”. To był magiczny wieczór, który zorganizowało Centrum Kultury Wrocław Zachód łącząc swe siły z organizacją Łukasza Barucha i Karoliny Żelichowskiej oraz dąbrowskim Pałacem Kultury Zagłębia. 

 Jak zawsze podstawową ideą tego projektu było promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych jako artystów i dobra zabawa! O tym stale przypominali przemili konferansjerzy Pani Renata Tokarska, reprezentująca Centrum Kultury Wrocław Zachód i Pan Bartłomiej Skrzyński pełniący funkcję Rzecznika ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Wrocławia.

Na scenie zaprezentowali się artyści z całej Polski, byli zatem wokaliści związani ścisłą współpracą z Fundacją „Wygrajmy Razem” jak: Mariusz Trzeciak, czy Grzegorz Dowgiałło. Ponadto zaśpiewała uczestniczka ubiegłorocznego projektu „Wygrajmy Razem Mimo Wszystko” – Aleksandra Nykiel z Bielska-Białej, Monika Czerczak ze Stargardu, którą dąbrównianie pamiętają choćby z przeglądów „Dotyk Dźwięku”, a także Klaudia Borczyk z Bielawy.

Oprócz nastrojowych, zimowych ballad w koncercie zabrzmiały też nieco żywsze kawałki. Zgodnie z powiedzeniem było zatem „dla każdego coś miłego”. Wspaniale grający zespół muzyków pod kierownictwem Krzysztofa Żesławskiego w połączeniu z pięknie brzmiącymi wokalami stworzyły niepowtarzalną atmosferę, która urzekła publiczność. Bawili się dorośli i dzieci, a wysiłki całej grupy artystów zostały w finale nagrodzone owacją na stojaco. Okazało się, że nawet miesiąc po świętach można poczuć odrobinę bożonarodzeniowego klimatu. Dziękujemy za współpracę Dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury Wrocław Zachód i Pałacu Kultury Zagłębia!