Przejdź do treści

KASIEŃKOWE BAJANIE

Kasieńkowe bajanie” to interaktywne audycje muzyczne dla dzieci, realizowane przez Fundację „Wygrajmy Razem” jako wkład artystyczny do „Warsztatów Wrażliwości” prowadzonych przez Stowarzyszenie „Dar Serca” z Dąbrowy Górniczej.

Pomoc Fundacji „Wygrajmy Razem” polega na oddelegowaniu do tego zadania, wrocławskiej artystki – Katarzyny Nowak, która z myślą o najmłodszych przygotowuje dla nich interaktywne słuchowiska.

Katarzyna Nowak i jej Kasieńkowe bajanie

Katarzyna Nowak opowiada terapeutyczne baśnie, śpiewa i gra na gitarze, tym samym zachęcając dzieci do udziału we wspólnej zabawie. Z kolei zadaniem 1 – 3 uczniów klas jest nie tylko skupienie się na treści baśni, jak i na odgrywanie różnych ról. Gdy na przykład Katarzyna Nowak wspomina,z e nie grzeczni chłopcy zabrali się za wędkowanie, dzieciaki próbują gestem złapać złotą rybkę na haczyk.

Katarzyna Nowak prowadzi również cykliczne warsztaty muzyczne zakończone rozmowami z dziećmi o świecie osób niewidomych – tym razem są to spotkania w ramach projektu MOON dla uczniów z klas 1 – 3. Poniżej zostały opisane relacje z różnych edycji warsztatów od Katarzyny Nowak adresowanych dla dzieci z dąbrowskich świetlic środowiskowych: