Przejdź do treści

Biało-czarne fotografie – wieczorek słowno-muzyczny

„Biało – czarne fotografie” – wieczorek słowno-muzyczny, projekt Fundacji „Wygrajmy Razem” popularyzujący poezję śpiewaną wśród mieszkańców  Dąbrowy Górniczej.

Data: 15.10.2016
Miejsce : Dąbrowa Górnicza – klub osiedlowy  „Manhattan”
Organizator: FUNDACJA NA RZECZ PROMOWANIA AKTYWNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „WYGRAJMY RAZEM” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej

Partner: Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” z siedzibą w Dąbrowie Górniczej

Patronat medialny : Telewizja TELPOL

15 Października wystąpił poznański duet „Sobie Przeznaczeni”  czyli Alina i Krzysztof Galas. Artyści zaproszeni przez Fundację „Wygrajmy Razem” prezentowali poetyckie utwory muzyczne i wiersze w dąbrowskim klubie osiedlowym Seniora i Juniora „Manhattan” prowadzonego przez Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” (partner projektu).

Oprócz tematyki inspirowanej podróżami i krótkimi historiami będącymi swoistymi fotografiami, nie mogło też zabraknąć humorystycznych anegdot z życia zaproszonych artystów. Alina i Krzysztof wspominali między innymi dlaczego ich duet nazywa się… sobie przeznaczeni i w jakim kraju nigdy nie organizowano zawodów pływackich dla niewidomych!

Występ bardzo podobał się zebranej publiczności. Okazało się, że poezja wcale nie musi być nudna, jeśli okrasi się ją dobrym humorem i wspaniałym akompaniamentem. Podana w przystępny sposób staje się doskonałą rozrywką, nawet dla tych osób, które na co dzień wierszy nie czytają.

PLAKAT A4